15 października w przedszkolu świętowaliśmy urodziny naszego patrona Kubusia Puchatka. Wszystkie sale zostały pięknie udekorowane. Dzieci poznały postać Kubusia i jego autora. Wzbogaciły swoją wiedzę na temat innych bohaterów tego bajkowego świata. Brały także udział w zabawach ruchowch i tańcach do piosenek o misiach. Atrackją było także przywitanie się z dużym, prawdziwym Puchatkiem, który odwiedził wszystkie sale i wręczył przedszkolakom tort z podobiznami "Królika", "Maleństwa", "Puchatka", "Tygryska" i "Kłapouchego". Jako prezent dla nszego patrona dzieci malowały postacie Kubusia Puchatka. 

            

Dnia 15.09.2021r. w przedszkolu odbył się Dzień kropki. Na początku dzieci słuchały opowiadnia o kropce i o historii tego święta. Brały udział w pogadankach,zabawach muzyczno - ruchowych oraz szukali co może mieć w sali kształt kropki. Przedszkolaki przliczały kropki, układały je wg wielkości a na zajęciu plastycznym zamalowywały kwiatki kropkami.

 

 

W dniach 28.09.2021r. i 30.09.2021r. dzieci z grup "Tygryski", "Króliczki", "Kłapouszki" i "Puchatki" pojechały autokarem na wycieczkę do Łaszczyna. Celem było zwiedzanie Lawendowego Zakątka i poznanie jego historii. Przedszkolaki zostały oprowadzone po Łaszczynie przez pana sołtysa J. Kryś. Poznały ciekawe miejsca, zdobyły wiedzę na temat zabytków oraz dowiedziały się ciekawostek na temat ziół i lawendy uprawianej w zakątkach tej urokliwej wioski. Dzieci miały także okazję brać udział w warsztatach kreatywnych przygotowanych przez panie organizatorki. Podczas tych zajęć przedszkolaki robiły lawendowe woreczki, które zabrały do domu oraz uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną. Wszyscy w dobrych humorach wrócili do przedszkola.

Adaptacja do przedszkola
Szanowni Rodzice nowoprzyjętych dzieci do Przedszkola nr 6
Serdecznie zapraszamy na spotkanie adaptacyjne, które pozwoli dzieciom oswoić się z nową sytuacją i zaklimatyzować:
Kłapouszki rocznik 2015 – 31.08.2021 o godz. 10.00
Tygryski rocznik 2016 – 31.08.2021 o godz. 10.00
Maleństwa rocznik 2017 i 2018 – 27.08, 30.08, 31.08.2021 o godz. 10.00 (grupa podzielona na 3 dni, będziemy informować telefonicznie, na który dzień zapraszamy poszczególne dzieci).